Dawno nie miałam jakiś konkretnych pomysłów na wpisy, także nie działo tu się nic ciekawego. Dziś przychodzę do was z czymś co nie jest jako...

0 Comments
Dawno nie miałam jakiś konkretnych pomysłów na wpisy, także nie działo tu się nic ciekawego. Dziś przychodzę do was z czymś co nie jest jakoś niezwykle zachwycające  ale obiecuje, że poprawie się i będę wstawiała regularnie jakieś wpisy. Kiedyś napisałam, ze zmieniam motyw prowadzenie tego bloga z ogólnego na coś w stylu blog DIY, jednak nie oznacza to, ze będę wstawiała same DIY mojej roboty i ogólnie robótki, bo to byłoby trudne i dość czasochłonne, a w ty roku nie mam zbytnio tego czasu.
W tym roku pisze test gimnazjalny i praktycznie co tydzień mam testy pilotażowe (próbne) i muszę się do nich choć trochę przygotować, bo z tego wystawiane są oceny. Szykuje się także do udziału w konkursie biologicznym, więc tez jakaś nauka sie z tym wiąże... Marzę o tym, aby był już maj i żeby było po wszystkim, ale do tego czasu czekam mnie dużo ciężkiej pracy, więc te posty będą skromne, ale postaram się, żeby były ciekawe. :)


Jutro Halloween!! To święto nie jest figuruje w polskiej tradycji, jednak nie oznacza to, że go nie ma. Owszem jest, ale są to nieliczne przypadki. Każdy chyba wie na czym polega to święto, jednak wielu kojarzy je z satanizmem. Nic bardziej mylnego! To obrzędy wywodzą się z kultury pogańskiej,a  dokładnie z plemiona celtyckiego zamieszkującego niegdyś tereny Szkocji i Irlandii. Około 2000 lat temu uznawano,że 1 listopada to koniec lata i wierzono, iż w przeddzień na Ziemię przychodzą duchy. Ludzie obawiając się ich  szukali różnych sposobów aby si przed nimi uchronić. Jednym z nich było przebieranie się za zjawy, stąd w dzisiejszych czasach dzieci i młodzież przebiera się za różnorodne upiory. Kolejnym było zostawianie poczęstunku, aby duchy nie wyrządzały szkód i psikusów. Jest to widoczne dziś w tym, że zbierane są słodycze i drobne upominki. Trzecim sposobem było wycinanie z rzepy strasznych min, aby duchy sobie poszły. Teraz wycinamy dynię, jednak ma to jakieś nawiązanie do przeszłości. :)

Jeżeli mi się uda jutro dodam halloweenowy makijaż :3

   


 

Obrazki są zapożyczone jednak cała notatka była pisana ręcznie przeze mnie. ^^
You may also like

Brak komentarzy:

*Dziękuje za każdy komentarz!