Może się wydawać, że pójście do szkoły średniej to taki pierwszy poważny krok w dorosłość. Długo zastanawiamy się do której szkoły iść, na j...

8 Comments
Może się wydawać, że pójście do szkoły średniej to taki pierwszy poważny krok w dorosłość. Długo zastanawiamy się do której szkoły iść, na jaki profil i co możne po niej robić. Stresujący wybór, bo może zmienimy zdanie, może nie damy sobie rady, albo nie będzie to przyszłościowe. Osobiście kierowałam się nie tylko moimi predyspozycjami ale także zainteresowaniami, opinią o szkole i możliwościami studiów po niej. Gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości uczę się w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu w klasie o profilu medyczno-farmaceutycznym. Mówiono ''dobry wybór, będzie po tym praca''. Być może i będzie, ale z pewnością nie poszłabym na to, gdyby nie moje zainteresowanie biologią. Testy gimnazjalne już za Wami, teraz czas pomyśleć gdzie dalej. Technikum, liceum, szkoła zawodowa..Opcji jest dużo, ale jeśli ja miałabym wam doradzać czym się kierować w wyborze szkoły na pewno: predyspozycje, zainteresowania na pierwszym miejscu i opinią o szkole.
A teraz trochę o atmosferze. ''Liceum to definitywnie nie jest to samo co gimnazjum. Tam każdy chodzi poważny z odpowiednią miną, nie zwraca na ciebie uwagi''. Bzdura! Być może jest troszkę inaczej, nikt już nie biega po korytarzach. Ludzie są poważniejsi, ale wystarczy włączyć muzykę i od razu każdemu poprawia się humor. Można poznać wiele ciekawych osób, które od wielu lat zajmują się swoją pasją i mogą się z Tobą podzielić zainteresowaniami. Moja rada jest taka: nie zamykaj się na innych oraz nie zawracaj sobie głowy obraźliwymi komentarzami.
Fociła i przerabiała: Beata Bykowska

snapchat: kwasia12You may also like

8 komentarzy:

 1. Great post!
  Amazing blog! :)

  http://www.itsmetijana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia! :)
  Zapraszamy do nas http://zuzazuzanna.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczne zdjęcia :)
  http://eunikovakinga.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wybieram się do technikum :) Ładne zdjęcia.

  rosa137.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zdjęcia <3
  http://jullia2452.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. W szkole średniej jest na pewno o wiele poważniejsza atmosfera niż w gimnazjum :P szczególnie w technikum, gdzie do czwartych klas chodzą dwudziestolatkowie :)
  Konkursy internetowe
  Najlepsze przeróbki

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładne zdjęcia :) Szkoła średnia zacznie mi się w tym roku ;/

  OdpowiedzUsuń

*Dziękuje za każdy komentarz!